Avalon » Publicystyka » Artykuł

World Tour Project - Przystanek Jedenasty: Marvel Mania

W listopadzie obiecałem, że dzisiaj będzie coś dużego, ale zapomniałem, że w Los Angeles trafiłem na jeszcze jedno ciekawe miejsce, które ciężko nazwać Comics Shopem, ale zasługuje na nie mniejszą uwagę. Dlatego w tym miesiąciu pozostajemy w Mieście Aniołów i z Things From Another World przechodzimy do mieszczących się zaraz obok Universal Studios, gdzie oprócz masy filmowych atrakcji czeka na Was Marvel Mania.
                         
wtp114s.jpg wtp111s.jpg wtp115s.jpg
 

Miasto:
Los Angeles Sklep: Marvel Mania

Noworoczny World Tour Project nieznacznie różni się od tematyki pozostałych, gdyż prezentowany sklep nie jest stricte Comics Shopem, a raczej sklepem Marvela z gadżetami i komiksami.

 

Dojazd:

Marvel Mania znajduje się w jednym z większych parków rozrywki na świecie, jakim niewątpliwie są studia Universal. Jak do nich dotrzeć możecie dowiedzieć się z poprzedniego WTP. Zanim jednak będziecie mogli wejść do MM, musicie liczyć się z kosztami, gdyż sklep znajduje się na terenie wspomnianego Universal Studios. W sezonie zwykły bilet kupiony na miejscu to wydatek 67$, oczywiście możecie liczyć na masę promocji online, dlatego polecam wcześniejsze sprawdzenie oferty tutaj. Oczywiście wizytę w MM powinniście traktować jako miły dodatek do odwiedzin parku rozrywki, a nie odwrotnie.

 wtp116s.jpg wtp117s.jpg wtp118s.jpg wtp119s.jpg


Sklep i jego zaopatrzenie:

Nie będę ukrywał, że komiksów jest tutaj jak na lekarstwo. Zapomnijcie też o jakichkolwiek innych wydawnictwach, tu panuje Marvel i tylko Marvel. Stoliki i półki z komiksami, które widzicie na zdjęciach, to praktycznie wszystko w tej kwestii, ale jak już pisałem, to nie Comics Shop. Przede wszystkim znajdziecie tu masę gadżetów poświęconych całemu uniwersum ijego poszczególnym bohaterom. Od koszulek, przez czapki, kubki, portfele, plecaki i na Spider-kapciach kończąc. Sklep nie należy do dużych, ale jest przwtp1111s.jpgestronny, a miejsce praktycznie zagospodarowane i jednocześnie zachowujące marvelowy klimat.wtp1110s.jpg

Jeśli chodzi o same komiksy, to znajdziecie tu jeden fragment ściany z trzema rzędami, po 5 serii na każdy, czyli 15 komiksów z tych najbardziej aktualnych. Oprócz tego 3 stoliki poświęcone wydaniom zbiorczym i praktycznie to tyle. Oczywiście najwięcej jest tych dotyczących postaci, które doczekały się adaptacji kinowych, w końcu lokalizacja sklepu zobowiązuje. Większość sklepu zajmują koszulki i wszelkiej maści gadżety, z czego niektóre są naprawdę niespotykane w innych miejscach. Chociażby zegar z siedzącym na nim Spider-Manie z napisem "Universal Studios" na podstawie. Trzeba przyznać, że wszystkie produkty wyglądają na solidnie wykonane, więc nie powinny rozpaść się zaraz po wyjściu ze sklepu. Nie brakuje tu również figurek i popiersi, z których wiele jest kopią filmowych kreacji, a nie oryginałów z kart komiksów. Są też stoliki zapełnione tematycznie, czyli na jednym wszystkie gadżety z Hulkiem, a na drugim z Iron Manem.

Na szczególną uwagę zasługuje wygląd zewnętrzny sklepu, a przede wszystkim wystający ze ściany naturalnych rozmiarów Hulk, imponujące. Oprócz Hulka nad wejściem wygina się dwuwymiarowy Spider-Man, a zaraz obok niego Doc Ock, Daredevil i Green Goblin. Szyby natomiast obklejono wizerunkami Carnage'a, Wolverine'a i Storm. Całość zdobi krzykliwy, wykonany w komiksowym stylu napis "Marvel Mania". Naprawdę niesamowicie to wygląda, pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że na zewnątrz jest lepiej niż w środku.

  wtp1112s.jpg wtp1113s.jpg wtp1114s.jpg wtp1115s.jpg


Sprzedawca:

W tym wypadku nie znajdziecie pomocy przyjemnego sprzedawcy ,przechadzając się pomiędzy sklepowymi półkami. Ich rola ogranicza się do stania za ladą i kasowania klientów. W Universal Studios naprawdę nie trzeba nikogo zachęcać do kupowania, ludzie wydają tam pieniądze jak szaleni, więc miejcie się na baczności abyście sami nie stracili kilku zielonych setek.

  wtp1116s.jpg wtp1117s.jpg wtp1118s.jpg wtp1119s.jpg

wtp1126s.jpg wtp1127s.jpg


Ceny:

Komiksy są oczywiście w cenach okładkowych. Co do reszty, to jest bardzo różnie. Koszulki średnio po 25$, figurki w zależności od wielkości i jakości wykonania, a cała reszta wacha się pomiędzy 5$ a 75$. Przykładowo hełm Iron Mana od zbroi Mark-I kosztuje 350$, czy to dużo? Ciężko powiedzieć, ale porównując do Mjolnira z zeszłego tygodnia za 700$, to chyba nie tak źle.

 wtp1120s.jpg wtp1121s.jpg wtp1122s.jpg wtp1123s.jpg 

wtp1124s.jpg wtp1125s.jpg


Podsumowanie:

Jeśli będziecie w Universal Studios w Los Angeles, to oczywiście jest to obowiązkowe miejsce do odwiedzenia. Pamiętajcie tylko o rozsądnym wydawaniu pieniędzy, abyście nie wyszli stamtąd z niepotrzebną masą gadżetów, a jeśli chcecie komiksów, to po wyjściu z Universal zajrzyjcie do Things From Another World, bo tutaj wybór jest żenujący.


Ocena: Oceny brak, bo to nie Comics Shop.

 

Foxdie
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.