Avalon » Publicystyka » Artykuł

MarWWWel kliknięcie #21: Tanuki, Bad Guy High i Neil Gaiman

Dzisiaj w MarWWWel odwiedzimy pewnego mistrza, wpadniemy do Japonii, a na koniec zdrowo się pośmiejemy.
Serwis internetowy tygodnia: Tanuki.pl

1.jpg


Polski serwis poświęcony mandze i anime. Składa się z trzech podserwisów. Anime Tanuki jest poświęcony japońskim produkcjom animowanym - jest to obszerna i wyposażona w bardzo funkcjonalną, choć nieco skomplikowaną wyszukiwarkę baza recenzji, zawierających fachowe opinie fanów na temat wielu produkcji. Serwis jest rzetelny i wiele razy pomógł mi w wyborze anime, które później niejednokrotnie dołączyło do moich ulubionych. Na podobnej zasadzie zbudowane jest Manga Tanuki, tylko, że tam trafiają recenzje komiksowego odpowiednika anime - mangi. Ostatni dział to Czytelnia, gdzie zamieszczane są opowiadania, krótkie utwory i artykuły, niekoniecznie dotyczące tematyki mangi i anime - znajdziemy tam równie łatwo fanfiki pod Harry Pottera, jak i recenzje nowości na polskim rynku literackim. Co najbardziej interesujące, strona prowadzi politykę otwartych drzwi - każdy chętny może ją wesprzeć, wysławszy swoją recenzję, opowiadanie lub artykuł - jeśli tylko zostanie ono uznane za zdatne do opublikowania przez redakcję, zostanie opublikowane. Niżej podpisany sam wysyłał im kilkakrotnie swoje teksty i bardzo sobie chwali tę współpracę.

Komiks internetowy tygodnia: Bad Guy High


2.jpg

Komiks opowiada o dwóch nietypowych przyjaciołach, którzy uczęszczają do liceum dla superprzestępców. Tak, dobrze przeczytaliście, liceum dla superprzestępców, gdzie kucharką jest wielki Cthuhlu, a nauczycielem chemii Sub Zero. A, byłbym zapomniał - jeden z dwóch głównych bohaterów to superbohater. Komiks to dzika, nieokiełznana parodia wszystkiego, co komiksowe i nie tylko. Spodziewajcie się ostrej jazdy bez trzymanki, w czasie której napotkacie Zawstydzających F-Men, Siedem Grzechów Komiksu czy Generała Z. Ostrzegamy, komiks może spowodować, że umrzecie ze śmiechu.

Blog tygodnia: Neil Gaiman

3.jpg


Kto nie wie, kim jest Neil Gaiman, ten ostatnią dekadę spędził na Marsie. Genialny pisarz i niemalże bóstwo świata komiksowego, autor prawdopodobnie najlepszego komiksu wszech czasów - Sandmana - prowadzi swój własny, często aktualizowany blog. Znajdziemy tam nie tylko dziennik geniusza, ale też bazę informacji na jego temat, odpowiedzi na pytania dotyczące jego twórczości, wyszukiwarkę, sklepik, forum, Gaimanową stronę dla dzieci oraz kilka utworów literackich. Jeśli jesteś fanem Gaimana - oto twoja Mekka.

Jeśli macie swoje propozycje na serwis, komiks online lub blog, który moglibyśmy opisać w kolumnie MarWWWel, piszcie śmiało na foxdie@marvelcomics.pl.

Demogorgon
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.