Avalon » Publicystyka » Artykuł

Zvalony 2009

Wszystko ma swoje dwie strony i wszystko, co przyjemne, ma swój nie tak sympatyczny odpowiednik. Światło i ciemność, dzień i noc oraz Avalony i Zvalony. Redakcja Avalonu zaprezentowała wam już jasną stronę roku 2009. Teraz czas zejść z wyżyn i pobrodzić nogi w błocie, gdzie tarzają się upadli, najgorsi z najgorszych.
ZVALONY 2009

Najgorszy Tytuł Cykliczny
– Od samego początku trwała zacięta rywalizacja między dwoma ongoingami opowiadającymi przygody faceta z wielką spluwą i wielkim ego. Jednakże na półmetku Hulk vol. 2 zdołał wyprzedzić przeciwnika przewagą siedmiu głosów i z wynikiem 26 punktów zajął pierwsze miejsce. Cable vol. 2 jest drugie z wynikiem 19 punktów, ale pozostali kandydaci zostali niemalże zignorowani – żaden z nich nie przekroczył nawet granicy 10 głosów.

hulk.jpg


Najgorsza Mini-Seria
– Tutaj nie było konkurencji. Ultimatum zdobyło 41 głosów, zostawiło wszystkich rywali w tyle (druga mini, która miała najwięcej – Skrull Kill Krew vol. 2 - zdobyła tylko 11 głosów) i zapewniło sobie niekwestionowane miejsce na tym haniebnym podium.
ultimatum.jpg


Najgorszy Pojedynczy Zeszyt - Redakcja wyłoniła trzech kandydatów i co zabawne, były to same tytuły z Gamma Zone, w których Red Hulk tłukł kogo popadnie. Czytelnicy za najgorszą obelgę dla ich inteligencji uznali Hulk vol. 2 #12 (26 głosów), gdzie Czerwona Kapusta spuszcza łomot kupie o wiele potężniejszych postaci i o mało się nie zamierza się na Galactusa, pieczętując swój status Marty'ego Stu. Do końca po piętach deptał komiksowi Incredible Hulk #600 (22 głosy), gdzie wspomniany już Marty Stu prezentuje nam "ostateczne rozwiązane kwestii Sałaty", ale, o dziwo, Hulk vol. 2 #16, gdzie pojawia się druga Czerwona Kapusta – tym razem płci żeńskiej - zdobył głosów tylko 11.


Najgorsza Postać MęskaBishop, który od dawna nie wie, co ma ze sobą zrobić, zgłupiał tak bardzo, że zapracował na 39 głosów. Charles Xavier (7), Iron Man (3) a nawet Sentry (16) byli na tyle mądrzy, by zdać sobie sprawę, jaka to kategoria i pójść do domu, ale Lucas musiał się wyróżnić.


Bishop

Najgorsza Postać Żeńska - Tutaj wyniki są jeszcze bardziej jednostronne. Black Panther, Storm i Hope odpadły z rywalizacji przed zdobyciem dziesięciu punktów (odpowiednio 8, 7 i 7), ale za to fani Jennifer Walters i Lyry pokazali, co myślą o Red She-Hulk bardzo dosadnie (41).
red_she-hulk.jpg


Najgorszy Villain – Tutaj trwała zaciekła rywalizacja, z której bardzo szybko odpadli Red Queen i Ultimate Magneto, ale aż do końca brutalnie walczyli dwaj pozostali gracze. Romulus (24) musiał jednak w końcu uznać wyższość Red Hulka (32) i jego zdolności zrażania do siebie fanów.

red_hulk.jpg

Najgorsza Historia – Podobnie jak w drugiej kategorii, w której zostało zgłoszone, "Ultimatum" pokonało wszystkich z wynikiem 37 głosów. Drugie i trzecie miejsce wędruje do Messiah War i "Who Was Ben Reilly" z wynikami po 10 głosów każde.

ultimatum.jpg

Najgorszy scenarzysta – Tu zaś padł absolutny, niezaprzeczalny rekord roku – maksymalna przewaga, najwyższa liczba głosów w plebiscycie padła na autora najgorszego ongoingu, mini-serii, historii, złoczyńcy i postaci żeńskiej - Jeph Loeb zdobył aż 48 głosów! Reszta nie zdołała zdobyć nawet dziesięciu.

jeph-loeb-2007.jpg

Najgorszy Rysownik – I tu zdołaliśmy wskazać jednego faworyta - Ariel Olivetti z 20 głosami zdeklasował rywali. Jedynie Greg Land (11) i Salvador Larroca (10) próbowali go zatrzymać, ale szybko polegli na polu chały.
Ariel_Olivetti-Strasbulles_2009%281%29.jpg

Najgorsza Scena Roku - Tu był problem, bo w tym roku znalazło się kilka okropnych scen, ale w końcu udało nam się wybrać jedną najgorszą z najgorszych - Ultimate Yellowjacket odgryzający głowę Bloba. To jest złe, głupie i obrzydliwe na tak wielu poziomach, że najzwyczajniej nie da się tego opisać słowami. Tak jak całe Ultimatum zresztą - ta scena to jego kwintesencja.

worstscene.jpg


Najgorsze Wydarzenie – No, ale tutaj już nie było gadania. Ultimatum, event tak zły, tak potworny, tak okropny, że o mały włos nie zniszczył Ultimate Universe, bezsensowna masakra bohaterów, zarżnięcie niezmierzonego potencjału, event tak zły, że porównuje się go z Countdown To Final Crisis i Deathmate. Mamy szczęście, że dobrzy scenarzyści, jak Mark Millar, Brian Bendis i Warren Ellis zdołali zrobić coś dobrego z Ultimate Marvela, inaczej ta linia już by była martwa.

ultimatum.jpg

Demogorgon
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.