Avalon » Publicystyka » Artykuł

Avalon Pulse #211 (05.09.2011)

avalonpulse0.png
Poniedziałek, 5 września 2011Numer 36/2011 (211)Pierwszy Pulse w nowym roku szkolnym to wielce pochlebne recenzje kolejnej części "The Dark Angel Saga" na łamach Uncanny X-Force. Do tego dochodzi również "Spider Island" oraz nowy Hawkeye w wersji Ultimate.Amazing Spider-Man #668
Krzycer: Peter i Carlie śmigający do pracy na pajęczynie sprawiają, że cała historia zaczyna mi się kojarzyć z nietoperzowymi bzdurami z Bat-Mite'em i innymi takimi. Ale abstrahując od tego jest...
Niepoważnie. To najlepsze określenie tej historii, jakie na razie przychodzi mi do głowy. Nie podoba mi się to, co się dzieje, i liczę, że wreszcie Jackal wykona jakiś konkretny ruch i coś się w tej kwestii zmieni.

Gambit: From The Marvel Vault #1
Krzycer: Wprowadzenie wyjaśnia, że Lobdell dopisał dialogi do gotowych plansz, i miejscami to bardzo wyraźnie czuć (cały wątek poboczny z MODOKiem eliminującym podwładnego). Do tego komiks boleśnie uświadamia, jak idiotycznym pomysłem było ładowania Ghost Ridera do zespołu. Poza tym jest to przyjemna, niewymagająca, oldschoolowa (bardzo oldschoolowa) lektura.
Przy okazji - nie pamiętam, kiedy ostatnio Marvel opublikował komiks, w którym superbohater paliłby papierosy (poza imprintem MAX). Jakoś brakuje mi popalających Gambita i Wolverine'a.

Herc #6.1
Krzycer: Czyli jak Hercules został obrońcą Brooklynu, podane w formie niemalże dziennikarskiego śledztwa. Obywatel Kane to to nie jest, ale jest tu parę udanych momentów (jak Hebe nieświadomie wchodząca Herculesowi na ambicję).

Incredible Hulks #635
Krzycer: ...żeby jeszcze spotęgować chaos Fin Fang Foom ni stąd ni zowąd wpada na arsenał bomb gamma, co daje Pakowi okazję by kolejny raz jednym dymkiem dialogowym udowodnić, że czytał run PADa. Potem chaosu jest jeszcze więcej, potem Hulk i Srulkie są olbrzymami, potem mamy kolejne życzenia i Jezus Maria, jaka katastrofa wyszła z tej wcale nieźle zapowiadającej się historii. I chyba nie była to piękna katastrofa, która spodobałaby się Zorbie. Za dużo Pak tam wcisnął. Powinien był skończyć jeden, dwa numery wcześniej.

Journey Into Mystery #626.1
Krzycer: Loki słucha, co o nim mówią. Nic szczególnego, ale Rodiemu udało się poprowadzić młodego Lokiego zgodnie z charakterem nadanym mu przez Gillena, a to mu się chwali.


Mighty Thor #5
czarny_samael: Na temat tego komiksu trzeba coś napisać. Jego głupota powala. Surfer, który jest co rusz zaskakiwany, Galactus nie mogący sobie poradzić z Odynem i znowu Surfer edukujący Galactusa o jego mocy. Żałosne. Fraction zlał dziesiątki lat komiksów, całą hierarchię sił Marvela, czy moce poszczególnych postaci. To było straszne. Rysunki były ok, ale przy takiej fabule (pominę już fakt, że Thor nie powinien móc walczyć na tym poziomie z Surferem) to spływa po człowieku. 1/10.


Spider-Island: Deadly Hands Of Kung Fu #1
Krzycer: Czyli Spider-Island będzie miało mistyczny podtekst? Niby mamrotanie Madame Web sugerowałoby to od jakiegoś czasu, ale w samym TASM na razie tego nie czuć.
Tak czy inaczej - nic szczególnie interesującego się tu nie wydarzyło, ale przynajmniej w sprawę są zamieszane Nieśmiertelne Bronie. Może tutaj będzie to miało więcej sensu, niż przy okazji ich występu w Fear Itself Iron Man 2.0.

Ultimate Comics Hawkeye #1
Krzycer: Plus - wyraźne powiązanie z UC Ultimates. Oraz - w sumie - więcej klimatu Ultimate niż w UC Ultimates.
Minus - twarz Clinta. Poza tym rysunki są ok, ale przez cały komiks nie mogłem się przyzwyczaić do jego mordy.


avalonpulse211b.JPGUncanny X-Force #14
Krzycer: Ogólnie zgadzam się z oceną numeru. Ale pozostaje problem, o którym napisałem przy poprzednim numerze (wtedy jeszcze hipotetycznie). Tak, Deadpool podsumowuje sytuację zespołu i wymienia powody dla których nie mogą po prostu zadzwonić po Avengers i X-Men. I ok, faktycznie Avengers mogą nie posłuchać. Ale to Cyclops złożył do kupy poprzednie X-Force, Fantomeks mieszka na Utopii i pomaga X-Men od dłuższego już czasu a na dodatek na wyspie mają plus-minus tuzin telepatów, którzy mogliby potwierdzić ich historię. Więc najwyraźniej Remender też czuje, że coś w tej sytuacji jest nienaturalnego, ale jego wyjaśnienie tego nie naprawia.
A poza tym - rewelacja. Tylko musiałem sięgnąć do gugla przy okazji Autumn Rolfson (i żeby sprawdzić, czy wersja 616 jej synka pojawiała się gdzieś wcześniej).
Wilsonon: Uh, mocne. Szybkie zdjęcie Wolverine'a i Deadpoola. Francuz uziemiony. Betsy nie mogli ruszyć dystansowi, więc trochę dłużej postała. Może się podobać bardziej gadatliwy Wilson. Rysunki nastrojowe i pokazujące wydarzenia z ciekawych ujęć, trzymają świetny poziom.
Nie mogę się doczekać kolejnego odcinka. Czuję, że Remender tworzy coś dobrego i chciałbym więcej. Ocena: 8.5/10.
wolvie111: Ja również jestem pod wrażeniem, w sumie jak zawsze przy tej serii. Dla mnie największym atutem są rysunki Jerome Openy. Przede wszystkim uwielbiam sposób w jaki rysuje Psylocke w akcji (przez co i ona może być kandydatką do Avalonów 2011).
Dużo akcji, świetne dialogi (Deadpool podsumowujący sytuację drużyny), a samo zakończenie sprawia, że jak wielu z nas nie mogę się doczekać następnego numeru. Dałbym 10/10, bo nie widzę tu żadnych minusów.
Spośród okładek z zeszłego tygodnia najbardziej wyróżniły się:

Hit tygodnia:

avalonpulse211a.jpgUncanny X-Force #14
Autor:
Esad Ribic

Sc0agar4k: Patrzysz na tę okładkę i zaczynasz się bać. Tylu złoczyńców nagromadzonych na niewielkim obszarze. Każdy z nich jest niebezpieczny, wzbudza strach. Esad Ribic wykonał świetną robotę, dbając o najmniejszy detal tej kompozycji.
Zgadzasz się z opiniami, a może wręcz przeciwnie? Skomentuj na forum, w temacie New Spoilerownia - 2011.08.31


Redaktor naczelny: Sc0agar4kKorekta: Sc0agar4kRedaktor techniczny: Sc0agar4k
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.