Avalon » Publicystyka » Artykuł

Avalon Predictor #8 (07.11.2012)

W najnowszym Predictorze przewidujemy jak poradzą sobie nowe przygody dwóch najbardziej popularnych postaci z Domu Pomysłów. Możecie także przeczytać czego można się spodziewać po kolejnej serii o X-Force - tym razem Uncanny. Dodatkowo, kolejny komiks ze świata Dark Tower.


avalonpredictorlogo.jpg
Środa, 7 listopada 2012 Numer: 8/2012 (8)aDark Tower: The Gunslinger - Sheemie's Tale
Premiera:  02.01.2012
Scenarzysta: Robin Furth
Rysownik: Richard Isanove
Rodzaj: one-shot

Darth: Naprawdę muszę poszerzyć swoje zainteresowania o komiksy Marvela z poza głównego nurtu. Jakaś odskocznia dobrze by mi zrobiła. Tylko czy ja mam na to czas? Czy jeśli poświęce się czemuś innemu i to mi się spodoba, nie porzucę głównego nurtu na dobre? A może znajdę tylko gniota i ze strachu już nigdy nie przeczytam nic innego z Marvela oprócz bohaterów w trykotach? Że niby miałem o Dark Tower? Emmmm... Nie czytałem ale słyszyłem wiele dobrego, a skoro i twórcy się nie zmieniają to pewnie poziom się nie zmieni i będzie nadal dobre, co nie?
Reasumując: jak kiedyś nadrobię to zajrzę. W tej chwili to by było raczej bez sensu.
Hotaru: Ten komiks miał się ukazać lata temu i cieszę się, że w końcu zespół twórców zmobilizował się i poznamy historię Sheemiego. Ci, którzy przeczytali wszystkie siedem tomów cyklu Mroczna Wieża Stephena Kinga (a po prawdzie to wystaczy czwarta i siódma odsłona) wiedzą, że upośledziony chłopiec z Mejis nie jest wcale tym, kim mógłby się wydawać. W komiksowych adaptacjach, np. Long Road Home, mieliśmy już na to dowód. Szkoda tylko, że oprawą graficzną zajął się Richard Isanove. Jest to fenomenalny kolorysta, ale nie potrafię docenić jego kunsztu rysowniczego, szczególnie w zestawieniu ze sławami, które już udzielały się w tym cyklu adaptacji. Robin Furth zapewne nie dostarczy tyle czaru, co Peter David, ale jest ekspertką w zakresie prozy Kinga, więc nadrobi to w innym miejscu.
Jest na co czekać... o ile znów tego nie odłożą na kilka lat.


bSavage Wolverine
Premiera: 16.01.2012
Scenarzysta: Frank Cho
Rysownik: Frank Cho
Rodzaj: ongoing

Undercik: Pierwsza myśl - "Fajnie Frank Cho!", druga myśl - "Zaraz, sam Frank Cho?". Lubię jego rysunki, ale nie mam pojęcia jak wypadnie fabuła. Niby to Wolverine, więc aż tak powinno to nie doskwierać. Na pewno na plus zaliczę pomysł, aby umieścić akcję w Savage Land. Może gdyby dano jakiegoś dobrego scenarzystę, to bym jakoś specjalnie wyczekiwał na ten komiks, a tak pewnie zajrzę i przekartkuję, aby popatrzyć na szatę graficzną.
Darth: Po tej miniserii nie oczekuje nic innego, jak tylko dinozaurów, brutalnego sniktującego Wolverine'a i niemożliwej do przyjęcia golizny. Ale zaraz, przecież to jest seria. No dobra to tego oczekuje po pierwszej historii, a w kolejnych... w sumie tego samego. Cho to całkiem udany rysownik, ale nie jestem pewien jego umiejętności pisarskich (czy to nie on zrobił jakąś miniserię z Shaną?). No, ale o Loganie nie tak trudno przedstawić niegłupią i trzymającą się jakiś reguł historę. Jeśli to mu się uda, bez zbędnego mieszania mu w historii, to będę usatysfakcjonowany.
Reasumując: rzucę na to okiem, bez większych oczekiwań. Kto wie, może się spodoba?
palipa: Twórców jakoś specjalnie nie znam, a jak słyszę "Savage Land" nie robię z wrażenia w gacie. Więc ta seria na pewno mnie nie zainteresuje.
GrayFox: Lubię rysunki Franka Cho, także chyba nie ma się co obawiać o warstwę graficzną projektu. Nie jestem wprawdzie pewien jak poradzi sobie ze skryptem, ale Logan to nie jest jakaś skomplikowana postać, wystarczy tylko siąść do tego z głową. Nie podoba mi się umiejscowienie akcji w Savage Land, no ale trudno.
Rzucę okiem, zobaczymy co z tego mądrego wyjdzie.
Hotaru: Jeśli mnie pamięć nie myli, to Frank Cho był przed laty odpowiedzialny za gigantyczne opóźnienia Mighty Avengers? A teraz nie tylko rysuje, ale też piszcze scenariusze? Powodzenia. Pewno zanim ukaże się trzeci numer, wszyscy zapomną, o czym był pierwszy.

cSuperior Spider-Man
Premiera:  09.01.2012
Scenarzysta: Dan Slott
Rysownik: Ryan Stegman
Rodzaj: ongoing

Undercik: Nie mam pojęcia, jak to wypadnie. Boję się, że Slott przegnie w Amazing Spider-Man #700. Do tej pory Spider-Man pisany przez niego był po prostu miłym czytadłem, nie aspirującym do niczego więcej. Lubię Ścianołaza więc TASM czytałem, ale nie wiem czy z Superiorem zostanę na dłużej. Na pewno zajrzę do pierwszego numeru, a potem zdecyduję czy chcę kontynuować przygodę z tą serią. Niestety mam przeczucia, że będzie kiepsko. Niemniej poczekam, popatrzę. Może będzie coś z tego dobrego?
Darth: Pierwsza sprawa: naprawdę nie można było użyć którejś że starych nazw serii, zamiast wymyślać głupio brzmiące "Superior", w stosunku do Pająka? Kolejny istotniejszy zarzut to scenarzysta, który naprawdę stracił dla mnie na wartości, po jego ostatnim runie w TASM. Teraz ma szansę się odkuć, tylko że nagle okazuje się że pojawi się nowy Spider-Man (i obawiam się, że trochę z tyłka wyciągnięty) i jeszcze ma go swatać z MJ, która dla mnie powinna być z Peterem, zamiast jakiejś tam Cooper. Jeszcze dodatkowo ta seria ma być podobno mroczniejsza, co nie nastraja mnie optymizmem bo Slott, lepiej radzi sobie z lżejszymi historyjkami, a żadnego takiego "mrocznego" dzieła sobie nie przypominam. Oj będzie musiał się naprawdę postarać, abym spojrzał na tego typu rozwiązania pozytywnym okiem. Przynajmniej jest Stegman, więc warstwa graficzna powinna mi się podobać.
Reasumując: zajrzeć, zajrzę. Ale będę oceniał każdy numer z największą możliwą surowością.
palipa: Scenariusz Dan Slott - po dokonaniach tego pana w ASM ten tytuł mnie odrzuca, i to tak że nawet rysownik tego nie zmieni, więc nawet nie mam ochoty na to coś spoglądać.
GrayFox: Zapowiada się mrocznie, czyli tak jak lubię. Nie jestem pewien, czy lubię za to scenarzystę projektu. Przeglądałem kilka jego numerów The Amazing Spider-Man i nie było się nad czym zachwycać. Niemniej jednak tytuł ten już narobił trochę szumu, więc swoje zadanie spełni - na pewno zechcę zobaczyć, kim ma być nowy Spider-Man i co Slott z nim upichci. Mam obawy czy nie rzucę serii w cholerę po kilku zeszytach, ale póki co nie ma chyba sensu zaprzątać sobie tym głowy. Plus - Ryan Stegman, który fajnie (od czasu do czasu) rysuje w Scarlet Spiderze. Mam nadzieję, że wróci do rysownia przygód Kaine'a, bo Pham tam daje ciała na całej linii.
Reasumując - chętnie sprawdzę.

dUncanny X-Force vol. 2
Premiera:  02.01.2012
Scenarzysta: Sam Humphries
Rysownik: Ron Garney
Rodzaj: ongoing

Undercik: Nie czytałem Ultimate Comics Ultimates Humphriesa, więc nie wiem czego można się spodziewać. Przeglądając zapowiedzi, jedyne co mnie zaintrygowało w nowym Uncanny X-Force, to skład drużyny. Nie czekam więc specjalnie na tą serię. Możliwe, że rzucę na nią okiem, ale nie sadzę by mnie do siebie przekonała.
Darth: Tej serii ciężko będzie zdobyć mą przychylność. Mimo wszystko mam po pierwszej serii bardzo miłe wspomnienia i nie chciałbym, żeby to się zmieniło. Załozenia grupy raczej się nie zmienią, ale twórcy tak. Humphries to typ z Ultimate, więc nie znam jego prac. Garneya troche znam, ale jego rysunki to nic nadzwyczajnego. Innymi słowy o moim przywiązaniu do serii zadecyduje poziom scenariusza który może być różny. Ale skład jest całkiem ciekawy, zwłaszcza punk-rockowa Storm, Lady Fantomex oraz - o dziwo - Puck. Niepokoi mnie tylko trochę brak za wielu facetów w składzie, bo to sugeruje że Bishop się w przyszłości nawróci, a to by mi się nie spodobało. Aha, i z wielką uwagą będę śledził, jak prowadzona jest Psylocke.
Reasumując: z pewnymi obawami, ale zajrzę. To może być całkiem dobra lektura.
palipa: Scenariusz - tu mam obawy i to duże, rysunki bez fajerwerków, ale da się to oglądać. Skład trochę pokręcony i mogący powodować sporo spięć, co jest plusem, no i rozpoczynamy polowanie na Bishopa. Zajrzę, zobaczę.
Wilsonon: Po zniszczeniu czegoś perfekcyjnego, czym było Ultimates Hickmana znienawidziłem Humphriesa. Nie ruszę niczego, co on napisze, nawet jeżeli od tego zależałoby moje życie.
 Ocena: -10/10
Hotaru: Gdyby nie osoba scenarzysty, myślałbym o tej serii z nadzieją. Niestety, Sam Humphries totalnie zawiódł wszekie pokładane w nim oczekiwania po przejęciu Ultimate Comics Ultimates, więc chociaż chciałbym wykazać entuzjazm w stosunku do nowego Uncanny X-Force (a nie oszukujmy się - można się jarać już samą fryzurą Storm i pojawieniem się Spiral), to jakoś nie mogę. Nie mam dużych nadziei a i tak obawiam się zawodu.W następnym numerze będziemy opisywać: Deadpool: Killustrated, New Avengers vol. 3, oraz Punisher: Nightmare. Chcesz dodać coś od siebie - napisz w temacie Avalon Predictor na naszym forum. Masz duże szanse, że twoja opinia pojawi się w kolejnym numerze, który na Avalonie już za tydzień!


Redaktor prowadzący: Undercik
 Korekta: Hotaru
Redaktor techniczny: Undercik
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.